Догляд за газоном
Аерація газону без вивозу сухої трави
4 грн/м²
Аерація газону з вивозом сухої трави
5 грн/м²
Косіння газону газонокосаркою без вивозу трави
1,5 грн/м²
Косіння газону газонокосаркою з вивозом трави
2 грн/м²
Косіння високої трави мотокосою
від 1,5 грн/м²
Внесення органічних добрив (вартість добрив не враховано)
1 грн/м²
Видалення бурʼянів хімічним способом (Обробка гербіцидом)
2 грн/м²
Обробка газону від грибкових захворювань
1 грн/м²
Підсів газону
40 грн/м²
Піскування газону
3 грн/м²
Вичісування газону (вручну)
від 2 грн/м²
Виполювання декоративних композицій вручну
від 20 грн/м²
Сучасну заміську ділянку складно уявити без доглянутого зеленого килима газону. Для досягнення цієї мети необхідний комплекс регулярних заходів для догляду за газоном та полив, що відповідає погодним умовам. При правильному догляді газон з кожним роком здатний лише покращуватись.
● Аерація газонуПісля зимового періоду газон перебуває у непривабливому стані - пожовкла трава та плями плісняви. Але не варто переживати, що газон загинув, його коренева система жива. В першу чергу необхідно вичесати суху траву, тим самим давши доступ до вологи і кисню, що проникає в кореневу систему. Найкраще робити механічним способом за допомогою потужного аератора.
● Косіння газонуВиконувати косіння необхідно з правильним інтервалом та на правильній висоті стебел. Тут важливо враховувати пору року та кількість вологи. Занадто часті стрижки здатні послабити газон, стебла швидко втрачають вологу та поживні речовини. Рідкісні стрижки можуть призвести до надлишку вологи та захворювань.
● Косіння мотокосоюУ важкодоступних місцях, а також у випадку дуже високої або запущеної трави, косіння необхідно виконувати мотокосою або тримером. Наступні покоси можуть проводитися газонокосаркою з поступовим зниженням висоти зрізу.
● Внесення добривДля гарного вигляду та рівномірного яскравого кольору, газон необхідно підживлювати. Важливо підібрати збалансоване добриво тривалої дії. Навесні газон потребує інтенсивного росту, який здатне забезпечити добриво з високим вмістом азоту. Восени важливіше підгодувати кореневу систему, що забезпечує добриво з високим вмістом калію.
● Видалення бур'янів хімічним способомНавесні та влітку газон здатні заселяти бур'яни. Важливо реагувати вчасно, оскільки бур'яни розселяються дуже активно. Досвідчений садівник здатен підібрати правильні гербіциди, які знищать бур'яни, але не зашкодять трав'яному покриву.
● Обробка проти грибкових захворюваньДля запобігання захворюванням газон періодично необхідно обробляти протигрибковими препаратами. Також, особливо у весняний період, варто проводити обробку реаніматором, який містить комплекс вітамінів та мікроелементів, необхідних для якнайшвидшого відновлення.
● Підсів газонуПісля зимового періоду або внаслідок механічних пошкоджень на газоні можуть з'являтися залисини. У такому випадку необхідний ремонт газону з використанням максимально наближеного до конкретного сорту насіння трави.
● Піскування газонуЧасто проблемою поганого росту трави може бути важкий, сильно ущільнений ґрунт. У цьому випадку необхідно проводити коригування ґрунту, періодично вносячи пісок, торф, торфо та піскосуміші.